ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

طرز تهیه قهوه با فرنچ پرس


طرز تهیه قهوه با فرنچ پرس

  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
  • 214

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای دم کردن قهوه، استفاده از فرنچ پرس است. فرنچ پرس، یک ساده و کاربردی است که با اون در هر زمان و مکانی، قهوه‌ای با طعم و عطر اصیل و دلچسب تهیه کنید. دم آوری قهوه با استفاده از این دستگاه، یکی از ساده ترین راه های تهیه قهوه و شروع یادگیری تهیه قهوه است. این مقاله، راهنمایی گام به گام برای مبتدیان و مرجعی تخصصی برای قهوه‌دوستان حرفه‌ای است. با مطالعه این مقاله، مراحل درست كردن قهوه با فرنچ پرس را یاد می گیرید و به تمامی فوت و فن‌های دم‌آوری قهوه با فرنچ پرس مسلط خواهید شد و میتوانید قهوه‌ای با کیفیت و دلچسب را در منزل خود تهیه کنید.

وقتی اسم فرنچ پرس به میان می آید، ناخودآگاه به یاد قهوه فرانسه می افتیم. فرانسوی ها با استفاده از فرنچ پرس، قهوه ای درست میکنند که طعم خیلی خاصی دارد و تهیه آن نیز بسیار آسان است. پس اگر می خواهید بدانید که چگونه باید از فرنچ پرس استفاده کنید و یک قهوه اصل فرانسوی درست کنید، ادامه مطالب را از دست ندهید. بیایید طرز تهیه قهوه با فرنچ پرس شروع کنیم.

قهوه فرانسه با فرنچ پرس

مواد لازم برای تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس

مواد اولیه ای که استفاده میکنید، اهمیت بسیار زیادی دارد و باید دقت کنید که حتما از مواد با کیفیت و اصل استفاده کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. قهوه فرانسه، فقط یک روش تهیه قهوه است که با فرنچ پرس انجام میشود. اما دانه های قهوه هیچ فرقی ندارند و تنها میزان آسیاب آن ها متفاوت است. پس به یک سایت معتبر مانند نسپیرو مراجعه کنید و مواد اولیه را با کیفیت بالا تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس
قهوه 20 گرم
آب 300 گرم
فرنچ پرس موکاپات دو نفره
قاشق یک عدد
فنجان یا ماگ یک عدد

دستوری که برای تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس ارائه شد، برای دو نفر مناسب است. اگر می خواهید برای افراد بیشتری قهوه تهیه کنید، از نسبت 1:15 استفاده کنید و میزان آب و قهوه را افزایش دهید. در این مثال، قهوه باید یک پانزدهم میزان آب باشد تا قهوه ای با بهترین کیفیت درست کنید. اندازه دستگاهی که انتخاب میکنید را براساس تعداد نفرات انتخاب کنید. (برای این دستور، یک فرانسه ساز دو نفره مناسب است.)

نکات مهم تهیه قهوه فرانسه

مراحل تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس

1. قهوه را آسیاب کنید

برای قهوه فرانسه، به قهوه ای با درجه آسیاب متوسط ​​تا درشت (کورس) احتیاج دارید.  قهوه خود را آسیاب کنید و به میزان مورد نیاز وزن کنید. برای دو نفر، از 20 گرم قهوه آسیاب شده استفاده کنید.

قهوه مناسب فرنچ پرس

2. آب را بجوشانید

در این مرحله آب را در یک ظرف بریزید و روی گاز قرار دهید. بهترین دما برای دم کردن قهوه فرانسه بین 90 تا 96 درجه سانتیگراد است. برای رسیدن به این دما، قبل از جوش آمدن کامل آب آن را از اجاق بردارید و یا اجازه دهید آب بجوشد، سپس آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید چند دقیقه بماند تا خنک تر شود. همچنین برای دقیق تر بودن، از یک دماسنج استفاده کنید. اگر آب خیلی داغ باشد، قهوه طعم تلخی پیدا می کند و اگر خیلی سرد باشد، طعم قهوه ضعیف خواهد بود.

3. قهوه را اضافه کنید

در این مرحله پس از اینکه قهوه را آسیاب کردید و آن را وزن کردید، نوبت میرسد که آن را به فرنچ پرس اضافه کنید. قهوه آسیاب شده را به آرامی در فرنچ پرس بریزید و ادامه مراحل را انجام دهید.

قهوه در درون فرنچ پرس

4. آب جوش را اضافه کنید

آب جوش را به آرامی و به صورت دورانی به قهوه اضافه کنید تا تمام بخش های قهوه به صورت یکنواخت خیس شوند. اگر به دنبال طعم قوی تر هستید، آب جوش را به آرامی و به تدریج اضافه کنید. سپس قهوه را با قاشق هم بزنید تا تمام قهوه خیس بخورد.

اضافه کردن آب به فرنچ پرس

5. درب را قرار دهید

درب فرنچ پرس را بدون فشار دادن پیستون، روی آن قرار دهید و صبر کنید.

درب را قرار دهید

6. صبر کنید

برای اینکه قهوه شما دم بکشد، به مدت 4 تا 5 دقیقه صبر کنید. بستگی به سلیقه خود میتوانید این زمان را کم یا زیاد کنید. با آزمایش و تست زمان دم کشیدن، می‌توانید این فاصله را تنظیم کنید و قهوه مورد نظر خود را پیدا کنید.

7. پیستون را فشار دهید

بعد از مدت زمان گذشته شده، پیستون فرنچ پرس را به آرامی و به طور ثابت به سمت پایین فشار دهید تا قهوه و تفاله از هم جدا شوند.

فشار دادن پیستون فرنچ پرس

8. قهوه را سرو کنید

قهوه را در فنجان یا ماگ مورد نظر خود بریزید و از عطر و طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید.

سرو قهوه فرانسه

ویدیو نحوه درست کردن قهوه با فرنچ پرس

در این قسمت تمامی مراحل بالا را به صورت ویدیو مشاهده کنید و به صورت گام به گام روش استفاده از فرنچ پرس را یاد بگیرید.

با رعایت این مراحل ساده، حالا قهوه فرانسه شما آماده است. میتوانید آن را نوش جان کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. اگر می‌خواهید قهوه را بعد از دم کشیدن فورا میل نکنید، برای حفظ طعم و کیفیت آن، قهوه را در ظرف رها نکنید. این کار باعث تغییر طعم و تلخ شدن آن میشود. همچنین حتما فرنچ پرس را بلافاصله تمیز و خشک کنید. به یاد داشته باشید که مهمترین نکته، این است که از یک قهوه با کیفیت استفاده کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. در نسپیرو، ما با بهترین کیفیت، انواع قهوه مناسب قهوه فرانسوی را ارائه میکنیم که برای دریافت بهترین نتیجه میتوانید از آن ها استفاده کنید.

خرید قهوه فرانسه با بهترین قیمت

نکات مهم استفاده از فرنچ پرس

  • از قهوه تازه آسیاب شده استفاده کنید. قهوه آسیاب شده طعم و عطر خود را به سرعت از دست می‌دهد، بنابراین بهتر است قهوه را درست قبل از دم‌آوری آسیاب کنید.
  • درجه آسیاب قهوه را متناسب با فرنچ پرس خود تنظیم کنید. اگر قهوه خیلی ریز آسیاب شده باشد، از فیلتر فرنچ پرس عبور می‌کند و قهوه شما تلخ می‌شود.
  • از آب تصفیه شده استفاده کنید. آب تصفیه شده طعم قهوه را بهتر می‌کند.
  • قهوه را بیش از حد دم نکنید. دم کردن بیش از حد قهوه باعث تلخ شدن آن می‌شود.
  • برای طعم بهتر، قبل از آماده سازی میتوانید فرنچ پرس را گرم کنید.

قهوه فرانسه آماده شده

نکات نگهداری صحیح از فرنچ پرس

لذت یک قهوه فرانسه خوش‌طعم، به کیفیت بالا و اصالت فرنچ پرس بستگی دارد. با انجام چند کار ساده پس از آماده سازی قهوه خود، می‌توانید عمر فرنچ پرس را افزایش دهید و از طعم و کیفیت قهوه خود در هر بار نهایت لذت را ببرید. این مراحل را دقیقا بلافاصله پس از دم آوری قهوه فرانسه انجام دهید.

  1. تفاله قهوه را جدا کنید: بلافاصله بعد از دم کردن قهوه، پیستون فرنچ پرس را به آرامی به سمت پایین فشار دهید تا تفاله قهوه از قهوه جدا شود و آن را در سطل زباله بریزید.
  2. فرنچ پرس را بشویید: فرنچ پرس را با آب گرم بشویید تا تمام تفاله قهوه و ذرات قهوه از آن جدا شوند. از مایع ظرفشویی ملایم برای شستشوی فرنچ پرس استفاده کنید و تمام قسمت‌های فرنچ پرس، از جمله بدنه، توری و پیستون را به طور کامل و تمیز بشویید.
  3. فرنچ پرس را خشک کنید: فرنچ پرس را با یک حوله تمیز به طور کامل خشک کنید. از قرار دادن فرنچ پرس در معرض نور مستقیم خورشید یا رطوبت خودداری کنید.

با انجام این اقدامات ساده، می‌توانید از فرنچ پرس خود به مدت طولانی استفاده کنید و از طعم و کیفیت قهوه فرانسه خود لذت ببرید. همانطور که میدانید برای دریافت بهترین نتیجه از فرنچ پرس، باید از قهوه ساز خود به خوبی نگهداری کنید و یک فرنچ پرس با کیفیت و خوب را خریداری کنید. مفتخریم که با ارائه فرنچ پرس‌های باکیفیت و مرغوب، امکان خرید قهوه ساز اصل و با کیفیت را برای شما فراهم کرده ایم و تلاش میکنیم به شما در تهیه قهوه‌ای باکیفیت و خوش‌طعم کمک میکنیم. برای بهترین نتیجه، همین الان یک فرنچ پرس با بهترین کیفیت تهیه کنید.

خرید فرنچ پرس اصل

در این مقاله نحوه دم كردن قهوه با فرنچ پرس و نکات مهمی که باید به آن دقت کنید را بررسی کردیم. با استفاده از فرنچ پرس، به راحتی می‌توانید یک قهوه فرانسه خوشمزه و باکیفیت در منزل تهیه کنید. با کمی تمرین و تجربه، می‌توانید طعم قهوه خود را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و بتوانید با استفاده از آن، بهترین فنجان های قهوه فرانسوی را برای خودتان تهیه کنید.


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر