ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما خرید عمده قهوه خرید عمده چای

تفاوت قهوه فوری و قهوه معمولی


تفاوت قهوه فوری و قهوه معمولی

قهوه، یک نوشیدنی دوست داشتنی در سراسر جهان است که روزانه منبع بسیار خوب انرژی برای بسیار افراد است. چه به عنوان یک قهوه خور ماهر، چه به عنوان کسی که می‌خواهد تازه خوردن قهوه را شروع کند، آشنایی با تفاوت قهوه فوری و قهوه تازه یا همان معمولی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر تفاوت این دو نوع قهوه را بدانید، می‌تواند مناسبترین را برای خودتان انتخاب کنید و یک قهوه متناسب با نیاز خودتان خریداری کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

بیشتر ما قهوه فوری را به نام کافی میکس می‌شناسیم و با این نام از آن یاد می‌کنیم. شاید جالب باشد که بدانید که هر دو این مدل‌ها، از یک دانه‌های قهوه تولید می‌شوند، اما روند تولید و آماده سازی آن‌ها متفاوت است. در ادامه این مقاله در فروشگاه نسپیرو می‌خواهیم تفاوت‌های قهوه فوری و قهوه معمولی را به شما توضیح دهیم و درباره هرکدام از آن‌ها توضیحات بیشتری به شما ارائه دهیم.

تفاوت قهوه فوری و قهوه عادی

تفاوت قهوه فوری و قهوه تازه

تفاوت اصلی بین قهوه آسیاب شده و قهوه فوری، در اسم آن‌ها نیز مشخص است. در حقیقت شما باید قهوه معمولی آسیاب شده را با استفاده از تجهیزات خاصی دم کنید، در حالی که قهوه فوری نیازی به تجهیزاتی ندارد و بسیار سریع است. در این بخش تفاوت قهوه آماده و قهوه تازه را براساس عوامل مختلف بررسی می‌کنیم.

  • طعم

از بیشترین تفاوت‌هایی که قهوه فوری و قهوه آسیاب شده دارد، در تفاوت طعم آن‌هاست. در اصل هر دانه قهوه براساس خاستگاه، محل رشد، خاک و شرایط رشد خاص خود، طعمی متفاوت و منحصر به فرد دارد که با استفاده از یک روش دم‌آوری، می‌توانید بهترین طعم را به دست بیاورید و از آن استفاده کنید. بیشتر افراد قهوه خور برای تهیه قهوه، از قهوه عربیکا استفاده می‌کنند که طعمی غنی و پیچیده و عطری زیاد دارد.

از آن طرف برای تهیه قهوه فوری، بیشتر از قهوه روبوستا استفاده می‌شود که طعمی زمینی و خاکی دارد و کیفیت و قیمت پایین تری نیز دارد. در نتیجه در قهوه‌های فوری عموما طعمی تلخ و خاکی ایجاد می‌کند که با مخلوط شدن با شکر و شیر راحت‌تر می‌توان آن را تحمل کرد. همچنین در طی مراحل تولید قهوه فوری نیز، از طعم ارگانیک قهوه کاسته می‌شود و نتیجه آن یک نوشیدنی با طعمی کم عمق تر است.

  • روش دم آوری

اصلی ترین تفاوت بین این دو نوع قهوه که دلیل استفاده بسیاری از افراد از این قهوه نیز به همین دلیل است، روش دم آوری و آماده سازی ساده قهوه فوری است. به راحتی و تنها با طی کردن چندین مرحله، می‌توانید به راحتی نوشیدنی خود را آماده کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

قهوه آسیاب شده را می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف و استفاده از قهوه‌سازهای متنوعی دم‌آوری دم کرد. اما قهوه فوری برای آماده شدن، از قبل دم‌آوری می‌شود و سپس نوشیدنی خشک می‌شود و به صورت پودر درمی‌آید که ما از آن استفاده میکنیم. این باعث می‌شود که قهوه فوری نیازی به دم‌آوری نداشته باشد و برای آماده سازی آن تنها کافیست پودر را با آب یا شیر مخلوط کنید و نوشیدنی شما آماده می‌شود.

  • کیفیت

از دیگر تفاوت‌هایی که این دو نوع قهوه فوری دارند، کیفیت آن‌ها است. قهوه فوری به خاطر مراحل تولید آن، کیفیت پایین‌تری نسبت به قهوه تازه دارد. با نوشیدن و بررسی این دو نوع قهوه و مقایسه طعمی و کیفیت آن‌ها، کاملا متوجه تفاوت کیفیتی آن‌ها می‌شوید. در مسابقه کیفیت این دو نوع قهوه، قهوه تازه به راحتی برنده می‌شود. دو نوع قهوه فوری فوری کلاسیک و گلد داریم. برای استفاده از بهترین کیفیت، پیشنهاد ما به شما، استفاده از قهوه فوری گلد است که کیفیت بالاتری از دانه‌های قهوه را به شما ارائه می‌دهد.

  • قیمت

یکی دیگر از مواردی که خرید قهوه فوری را بسیار جذاب می کند این است که به طور معمول در مقایسه با برخی از دانه های قهوه تازه و معمولی قیمت بسیار مناسبی دارد. با این حال، به یاد داشته باشید که شما همان چیزی که هزینه آن را پرداخت کردید، دریافت می‌کنید، و هزینه بالاتری که برای قهوه معمولی پرداخت می‌کنید، به دلیل کیفیت بالایی است که این نوع قهوه دارد.

  • ماندگاری

یکی دیگر از تفاوت های قهوه معمولی و قهوه فوری، ماندگاری آن‌ها است. یکی از مزایای قهوه فوری این است که ماندگاری آن بسیار بیشتر از قهوه آسیاب شده است. دانه های قهوه، پس از آسیاب شدن، باید در اسرع وقت مصرف شوند تا از کهنه شدن و از دست رفتن طعم و عطر خود جلوگیری شود. به همین دلیل برای از دست نرفتن عطر و طعم، پیشنهاد می‌کنیم دانه قهوه خریداری کنید و از آن استفاده کنید. اگر به صورت آسیاب شده خرید کرده‌اید، سعی کنید طی 30 روز آن‌ها را مصرف کنید.

  • کافئین

اگرچه میزان کافئین، براساس نوع قهوه و برند آن قهوه متفاوت است، اما به صورت عمومی قهوه معمولی (تازه)، محتوای کافئین بیشتری نسبت به قهوه فوری دارد. دلیل این امر، استخراج شدن کافئین در طی فرایند آماده کردن و تولید قهوه فوری است. برای بررسی میزان کافئین قهوه فوری، به برچسب پشت بسته بندی محصول دقت کنید و براساس آن انتخاب کنید.

با این حال نکته ای که باید به آن دقت کنید، این است که میزان کافئین قهوه معمولی خود را می‌توانید کنترل کنید. چون مراحل آماده سازی آن را خودتان انجام می‌دهید، پس می‌توانید قهوه را برای مدت زمان طولانی تری دم کنید تا کافئین بیشتری داشته باشد یا از پودر قهوه بیشتر و آب کمتری استفاده کنید.

قهوه فوری بهتر است یا قهوه معمولی

قهوه فوری بهتر است یا قهوه معمولی؟

درنهایت پس از بررسی تمامی تفاوت‌هایی که این دو نوع قهوه دارند، سوالی که ممکن است برای برخی از افراد پیش بیاید این است که کدام یک از آن‌ها بهتر است و ما باید از کدام استفاده کنیم؟ برای جواب به این سوال، ابتدا به یاد داشته باشید که هردو قهوه فله و قهوه فوری از دانه‌های قهوه معمولی که همه با آن‌ها آشنا هستیم ساخته می‌شوند و از لحاظ مواد اولیه تفاوتی ندارند، اما تولید قهوه فوری کمی متفاوت است و مراحل مختلفی را طی می‌کند.

قهوه فوری فرایند آماده سازی بسیار آسان و راحتی دارد و با طی کردن چند مرحله کوتاه، می‌توانید یک فنجان از آن را برای خودتان آماده کنید، همچنین نیاز به وسیله خاصی نیز ندارد؛ اما برای آماده سازی یک فنجان قهوه معمولی، نیاز به وسایل تخصصی دارید و برخی مواقع باید حرفه ای باشید. اما باید طعم این دو را نیز در نظر بگیرید. چرا که طعم قهوه‌های فوری، هیچ وقت مانند قهوه‌ای که خودتان تهیه می‌کنید، خالص و عمیق نیست.

پس به تمامی این تفاوت‌ها و نکات مهمی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، دقت کنید و براساس آن‌ها، انتخاب خوند را انجام دهید و نوع مناسب برای خودتان را انتخاب کنید. اگر طعم و عطر برای شما اولویت دارد، قهوه آماده و اگر سرعت و قیمت در درجه اول اهمیت دارد، قهوه فوری را انتخاب کنیم. در این مقاله به بررسی تفاوت های قهوه فوری و قهوه معمولی پرداختیم و نکات مهم آن را بررسی کردیم. امیدواریم این نکات برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید.

منبع: +