ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما خرید عمده قهوه خرید عمده چای

مقالات مرتبط

چرا در ولنتاین شکلات هدیه می دهند؟


چرا در ولنتاین شکلات هدیه می دهند؟

در بیشتر کشورها و فرهنگ ها در دنیا که ولنتاین را جشن می‌گیرند، یک از انتخاب‌ها برای هدیه جشن ولنتاین، شکلات است و بسیاری از افراد به عنوان یک سمبل از عشق و نشان دادن عشق خود، به یکدیگر شکلات هدیه می‌کنند. با وجود اینکه خرس و گل رز، از دیگر هدایای معروف این جشن هستند، اما شکلات نقش بسیار مهمی برای اکثر افراد دارد. یا تا به حال به این فکر افتاده اید که چرا شکلات چنین نقش مهمی دارد؟ در این مقاله در نسپیرو، نقش شکلات در ولنتاین را بررسی می‌کنیم.

ارتباط شکلات و روز ولنتاین

استفاده از شکلات به عنوان یک کادو در ولنتاین، بحث نسبتا جدیدی است که شروع آن بسیار قابل توجه است. 2000 سال برای شکلات طول کشید تا راه خود را به اروپا باز کند و بعد از این اتفاق، چند صد سال دیگر نیاز بود تا شکلات به عنوان یک هدیه در روز ولنتاین استفاده شود و نام آن در کنار عشق، جاودان شود. در این قسمت ارتباط این دو را براساس عوامل مختلف بررسی می‌کنیم.

  • شکلات در دوران باستان

روز ولنتاین و برگزاری این جشن به دوران روم باز می‌گردد. در واقع برای بررسی ارتباطی که شکلات و عشق دارند، باید به روزهای قدیم در مایاها در حدود 500 سال قبل از میلاد بازگردیم، جایی که برای اولین بار شروع به دم کردن دانه های کاکائو کردند و در نهایت به آن اسم "هدیه خدایان" دادند و در مراسمات ازدواج از آن استفاده کردند.

همچنین در زمان آزتک‌ها، شکلات با عنوان "غذای خدایان" نیز شناخته می‌شد. آزتک‌ها در آن زمان، از دانه‌های کاکائو به عنوان یک غذا، نوشیدنی و حتی ارز برای مبادله‌های خود استفاده می‌کردند. پس اگر شکلات یک غذای مناسب برای خدایان است، پس به این ترتیب یک هدیه مناسب برای شما و افرادی که آن‌ها را دوست دارید نیز هست.

  • تبلیغات شکلات سازی

در حقیقت، شروع هدیه دادن شکلات در ولنتاین تنها در سال 1861، به یک استراتژی و نبوغ تبلیغاتی در قرن نوزدهم باز می‌گردد که توسط یک شکلات ساز خلاق به نام ریچارد کادبری (Richard Cadbury) آغاز شد. این استراتژی تا به امروز نیز بسیار موفق بوده است و از آن زمان تا به حال، شکلات را به یک کادو محبوب بین افراد تبدیل کرده است. اما این تبلیغ چه بود؟

در دهه 1800، خانواده این شکلات ساز شکلات تولید می‌کردند و به دنبال راهی برای استفاده از کره کاکائو بودند. ریچارد کادبری نیز راهی پیدا کرد و موفق شد تا با استفاده از این مواد، یک شکلات تخته ای با طعم خوب و صرفه اقتصادی تولید کند. امروزه همه افراد می‌توانند شکلات تهیه کنند، اما در آن زمان‌ها، شکلات به عنوان یک ماده غذایی لاکچری شناخته می‌شد و تنها افراد مرفه جامعه می‌توانستند از آن استفاده کنند.

این شکلات ساز نابغه توانست شکلات تولید کند که به راحتی در جیب نیز جا می‌شد. در قدم بعد، او تصمیم گرفت تا این شکلات‌ها را برای فروش در روز ولنتاین، در بسته بندی‌هایی به شکل قلب تولید کند و با گل رز و سمبل‌های ولنتاین مانند کیوپید (الهه عشق در دوران باستان) تزئین کند که در آن دوران، جزو سمبل‌ها و نمادهای اصلی روز عشق بودند و به در آن فرهنگ عنوان نمادی از رمانتیک بودن به شمار می‌رفتند. پس شکلات‌هایی تولید شدند که در کنار اقتصادی بودن و مناسب بودن قیمت خود، هم زیبایی منحصر به فردی داشتند و هم طعم خوبی داشتند.

تمامی این موارد دست به یکدیگر دادند و به این ترتیب، این فرد باعث شد تا یک فرهنگ جدید برای هدیه دادن در این روز به وجود بیاید و ارتباطی تنگاتنگ بین شکلات و روز عشق به وجود بیاید. در حقیقت او باعث تغییر بسیار زیادی شد و این روز را برای همیشه برای عاشقان در سراسر جهان تغییر داد. از آن به بعد شرکت‌های شکلات‌سازی شروع به تولید جعبه‌هایی در سبک‌های متنوع برای جذب مشتری کردند. فلدمن در این باره گفته است: «این به مردان این فرصت را داد تا با انتخاب جعبه مناسب برای زن خاص، سلیقه خود را نشان دهند.

  • تاثیرات عاطفی شکلات بر بدن

یکی دیگر از مواردی که ممکن است در این موضوع و محبوبیت بالای شکلات در این روز تاثیر بسیار زیادی داشته باشند، این است که دانه‌های شکلات، سرشار از مواد مغذی هستند و به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند. این دانه‌ها همچنین به عنوان یک منبع غنی از آهن، مس، منیزیم و روی شناخته می‌شوند. بسیاری از افراد بر این باورند که این مواد مغذی، باعث تقویت مزایای سلامتی شکلات می‌شوند. از این مزایا می‌توانیم به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی، کاهش التهاب و تقویت خلق و خو اشاره کنیم.

حقیقتی که بسیاری از افراد بر سر آن توافق دارند، این است که شکلات تاثیر عاطفی بسیار زیادی بر افراد دارد و باعث تقویت خلق و خو فرد می‌شود. دادن شکلات تنها فقط نشانه عشق نیست، بلکه همچنین به عنوان نشانه ای برای ابراز لذت، عشق و یا ابراز عذرخواهی و احیای دوستی نیز می‌تواند استفاده شود.

شکلات و ولنتاین

چرا ولنتاین شکلات میدن؟

  1. مزایای سلامتی شکلات
  2. تبلیغات شکلات سازی در دهه 1800
  3. شکلات به عنوان "غذای خدایان" شناخته می‌شود
  4. شکلات تاثیر عاطفی مثبتی در افراد دارد
  5. بسیاری از افراد از خوردن شکلات لذت می‌برند

ارتباط امروزه شکلات و ولنتاین

امروزه شکلات‌ها، مخصوصا آن‌هایی که به شکل قلب تولید می‌شوند، در سراسر دنیا وجود دارند و بین افراد مختلف، به عنوان یک هدیه بسیار محبوب شناخته می‌شوند. طبق آمار، شکلات بین 3 کادو محبوبی است که در این روز افراد تمایل دارند تا به یکدیگر هدیه دهند.

در این مقاله به بررسی ارتباط تنگاتنگ بین شکلات و روز عشق یا همان ولنتاین پرداختیم و این را بررسی کردیم که چرا در این روز، از این شکلات استفاده می‌کنند. در این ادامه به بررسی کوتاهی از تاریخچه این ماده غذایی پرداختیم و تمامی نکاتی که ممکن است بر محبوبیت آن موثر باشند را بررسی کردیم و در نهایت درباره ارتباطی که امروزه این دو در جهان دارند توضیحاتی به شما ارائه دادیم. امیدواریم با مطالعه این متن، بتوانید جواب سوال‌های خود را بیابید و برای شما مفید بوده باشد. اگر سوالی درباره خرید شکلات و یا درباره این مطلب دارید، خوشحال میشویم که با ما در ارتباط باشید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

منبع: +